Aydeğer Mühendislik
a y d e ğ e r
OG Arıza, Servis

OG Arıza, Servis

OG arıza servis, çeşitli nedenlerden kaynaklı oluşabilen tüm arızaları gidermektedir. Yaşam alanlarımızda, iş yerlerimizde ya da bulunduğumuz pek çok farklı yerde çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak arızalanmalar olabilmektedir. Bu arızaların oluşma nedenleri ve alanları oldukça geniştir. Elektrik kaynaklı oluşabilen arızalar, sistemlerin kısa devre yapması sonucu oluşabilen arıza vb. gibi pek çok örnek verilebilir. Bu arızaların tespit edilip yapılması gerekir. Aksi taktirde bu arızalar farklı bölge ve alanlarda arıza oluşturabilmekte ve kişinin can güvenliğini tehdit etme vb. gibi durumlara kadar ilerleyebilmektedir. OG arıza servis mevcut yerdeki arızaları tespit ederek tamir etmekte ve daha güvenli bir şekilde yaşamanızı sağlamaktadır.


Yaşam alanlarımızda ya da iş yerlerimizde pek çok farklı nedenden kaynaklı olarak arızalar oluşabilmektedir. Bulunduğumuz yerin elektrik kablolarının çok eski olması ve kabloların yıpranıp aşınması, çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak kısa devre yapması, elektrik kesintisi oluşması, kablo sürtünmesinden kaynaklı olarak fazla akım ya da olması gerekenden az akım gelmesi vb. gibi pek çok farklı elektrik problemleri oluşabilmektedir. Ayrıca bu arızalar elektrik devresinde oluşabilen kısa devreler sonucunda kişilerin can güvenliğini tehlikeye atabilecek patlamalara da neden olabilme potansiyeli taşımaktadır. Bu gibi arızaları tespit ederek tamir eden OG arıza servis, güvenli bir şekilde yaşamanız için elinden geleni yapmaktadır.


Oluşabilecek pek çok farklı arıza sorununu gideren OG arıza servis, orta kesici bakım onarımlarında kutup arızalarında yani kontak geçiş dirençlerinin yüksek olması durumlarında, gazın boşalması, kısa devre sonucu oluşabilecek olan tüp patlamaları, kutuplarda ya da şasede yüzeysel atama, motorlu araç ve gereçlerde motor yanması, açma- kapama bobinin yanması, redüktör grubu arızaları, açma- kapama mekanizması arızaları, kumanda arızaları, mekanizmada bulunan hareketli parçaların yağsızlıktan kaynaklı olabilecek olan görevini yerine getirememe durumu, malzeme yoğunluğundan kaynaklı oluşabilecek aşınmaların gerçekleştiği parçalar, pim cıvatalar vb. gibi nedenlerden dolayı arıza yapan kesicilerin tamirlerini ve bakımlarını gerçekleştirmekte ve arıza yaşayan kişilerin yaşam şartlarını arızayı gidererek kolaylaştırmaktadır.


OG Arıza Servis Nedir?

OG arıza servis, evlerinizde ya da yaşam alanlarınızda, iş yerlerinizde çeşitli nedenlerden kaynaklı oluşabilecek olan arızaların tespitini, bakımını ve onarımın yaparak yaşam kalitenizi arttırmaktadır. Yaşam alanlarında meydana gelen çeşitli arızalar küçük boyutlu arızalar oluşabilirken kişilerin yaşamını tehdit eden yani tehlike oluşturan arızalar da olabilmektedir. Bu arızaların giderilmesi ve güvenli bir şekilde onarılması gerekir.


Oluşan bazı arızalar küçük ve önemsiz arızalar gibi görünebilse de bu arızaların uzun süreçte tetiklediği büyük arızalar görülebilmektedir. Bakımının gerçekleştirilmediği araç ve gereçlerde arıza oluşumunun gerçekleşmesi muhtemeldir. Düzeltilmeyen ya da bakımı yaptırılmayan arıza tespitleri beraberinde tüm sisteme zarar verebilmektedir. Tüm bu nedenler ve etkenler göze alındığında kişinin bulunduğu alandaki sistem, araç ve gereçlerin bakım ve onarımını düzenli olarak yapması gerekir.


Bakımı ve onarım yapılan sistem ve araçlar olası bir durum olmadığı taktirde daha güvenli bir yaşam alanı sunmaktadır. OG arıza servis yaşam alanlarınızda, iş yerlerinizde ya da vb. gibi yerlerdeki araç ve gereçlerin bakımını ve onarımını yapmaktadır. OG arıza servis yaşam kalitesini ve güvenliğini korumak için pek çok farklı hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler; sigorta değişimi, akım trafosu değişimi, gerilim trafosu değişimi, kablo başlığı ve kablo eki olarak sıralanabilmektedir. Alanında uzman kişiler tarafından sunulan bu hizmetten yararlanabilir ve oluşabilecek çeşitli sorunlara karşı daha güvenlikli bir yaşam sürebilirsiniz.


Sigorta Değişimi

Sigortalar, elektriğe bağlı olan tüm araç ve gereçleri gelebilecek olan fazla akıma karşı koruyan ve bu araç ve gereçlerin herhangi bir hasar almasını engelleyen koruma elemanlarıdır. Yani sigortalar, cihazı oluşabilecek muhtemel bir hasardan koruyan bir devre kesici ya da dengeleyici görevi görmektedir. Olası bir elektrik arıza ya da sorunu karşısında sigortalar atabilmekte yani mevcut elektriği kesmektedir. Bu gibi durumlara sigortalarda fazla akım olması ya da sigortaya fazla yüklenilmesi gibi durumlarda sigortalar bozulabilmektedir. OG arıza servis çeşitli nedenlerden kaynaklı atabilen ya da bozulan sigortaların bakım onarım ve sigorta değişim gibi uygulamalarını gerçekleştirmektedir.


Akım Trafosu Değişimi

Trafo sistemleri enerjinin en az kayıpla kullanılmasını ve akımın tüm sisteme dağıtılmasını sağlayan ve kontrol eden sistemlerdir. Bu sistem bir yerde mevcut akımın kontrol altında alınması ve muhtemel arızaları engellemektedir. Bu nedenle akım trafosu bakım, onarım ve değişimi oldukça büyük bir öneme sahiptir. Trafolarda oluşabilecek muhtemel arızalar ya da sorunlar trafonun bağlı olduğu ve akım gönderdiği tüm sistemleri ve devreleri etkilemektedir. Bu nedenle düzenli olarak bakımının ve onarımının yapılması gerekir.


Olası bazı arızalar sonucunda akım trafosunun değiştirilmesi gerekir. OG arıza servis sunmuş olduğu hizmetlerden biri de akım trafosu değişimidir. Alanında profesyonel ekip ile değiştirilen ve onarımı yapılan akım trafosu değişimi hizmeti ile pek çok kişiye çeşitli hizmetler sunulmakta ve oluşabilecek arızalar minimum seviyede tutulması hedeflenmiştir. Trafo tesis sistemlerinde oldukça gelişmiş şalt cihazları kullanılarak ve malzeme seçimlerinin doğru planlanması ile OG arıza servis müşterilerine ve kullanıcılarına en uygun çözümler sunmaktadır.


Gerilim Trafosu Değişimi (montaj)

Gerilim trafosu, bağlı oldukları devredeki primer gerilimi istenen oranda küçülten ve küçültülen bu gerilimle sekonder terminallerine bağlı cihazları besleyen sistemlerdir. Bu sistem oluşabilecek yüksek gerilimi izole ederek uygun seviyede kalmasını sağlar. Gerilim trafoları alternatif akım ölçü aletlerinin ölçme alanlarının genişletilmesinde kullanılmaktadır. Oldukça önemli olan gerilim trafolarının uzun süre kullanımı, yanlış malzeme kullanımı nedeni ile malzemelerin kısa süre içinde yıpranması ya da vb. gibi farklı nedenler doğrultusunda oluşabilecek olan büyük ve önemli arızalarında gerilim trafosunun değiştirilmesi gerekmektedir. Oldukça yüksek bir akımı kontrol eden bu sistemlerin bakımı ve onarımının düzenli olarak yapılması gerekir. Yapılmadığı taktirde büyük hasar görmüş ya da farklı nedenlerden kaynaklı olarak değiştirilmesi gereken gerilim trafosu değişimi yapan OG arıza servis sistemlerinin sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.


Kablo Başlığı

Kablo başlığı, kablo uçlarının nemden, tozdan etkilenmemesi ve elektrik alanının kontrol altına alınıp kontrol altında tutulması ile kısa devre zorlamalarına karşı direnç gösteren aparatlardır. Bu aparatlar ile elektrik kablolarının nem ya da tozdan olumsuz etkilenmesi engellenir. Bu sayede hem elektrik sisteminde hem de elektrik kablolarında oluşabilecek olası mevcut sorunların önüne geçilerek engellenmektedir.


Kablo Eki

İyi ya da daha fazla çok iletkenli enerji kablolarının birbirleri ile bağlantısını sağlayan araç kablo ekidir. Bazı durumlarda ve sistemlerde ikiden fazla enerji kablolarının birbirine bağlanması ve elektriğin iletilmesi gerekir. Kablo eki ikiden fazla enerji kablosunu birbirine bağlarken aynı zamanda kablo koruyucu görevi de sağlamaktadır. Bu nedenle pek çok alanda ve sistemde kullanılmaktadır. OG arıza servis kullanıcılarına pek çok hizmeti sunmakta ve temel amaç olarak müşteri memnuniyetini korumayı hedeflemektedir. Bu nedenle ihtiyaç doğrultusunda pek çok farklı hizmeti ile yaşam kalitenizi ve yaşam şatlarınızı koruyarak daha güvenli bir elektrik enerjisi ile yaşamanızı sağlayan OG arıza servis hizmetini tercih edebilir ve mevcut arızalarınızın profesyonel bir şekilde onarılmasını sağlayabilirsiniz.

Aydeğer Mühendislik